Vücut Şekillendirme İçin En Yeni Ve En Etkili Yöntemlerden Biri: Emsculpt Uygulaması

Vücut Şekillendirme İçin En Yeni Ve En Etkili Yöntemlerden Biri: Emsculpt Uygulaması

Formda olmak denince akla gelen ilk kavramlardan birisi şüphesiz egzersiz yapmaktır. Ancak egzersiz yapmak için yeterli zaman ve enerjiye sahip değilseniz emsculpt sizin için harika bir seçenek olabilir. Vücudunuzun iyi bir görünüme sahip olması için kısa zamanda etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız emsculpt ile tanışmanızda fayda var.

Emsculpt Nedir?

Emsculpt, vücut şekillendirmede kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Bir yandan yağların yakılmasını sağlarken, bir yandan da kasları kuvvetlendiren FDA  (Amerika Sağlık Örgütü) onaylı mucizevi bir uygulama şeklidir. Kısa  bir zaman zarfında bireysel bir çaba ile elde edilemeyecek sonuçlar verir. Ameliyat olmadan vücudunuzu güçlendirmek ve şekillendirmek istiyorsanız, Emsculpt size uygun olabilir.

Emsculpt Nasıl Uygulanır?

Kürek şeklinde bir aplikatör kullanılarak  karın ve gluteal kaslara elektromanyetik enerji verilmesi ile gerçekleşir. Elektromanyetik enerji bu kasları %100 büzülmeye zorlar. Bu kasılmalara tepki olarak, kaslar  kendisini yeniden yapılandırırken, bir yandan da bölgedeki yağ kütlelerinin erimesini sağlar.

Tedavi Süresi Ne Kadardır? Ağrıya Sebep Olur mu?

Genellikle iki haftaya yayılmış bir şekilde dört seans tavsiye edilir. Bu süre özel ihtiyaçlarınız ve hedeflerinize göre esnetilebilir. Bireysel uygulama planınızı uygulama öncesinde doktorunuzla görüşebilirsiniz. Her bir emsculpt uygulaması 30 dakika sürer ve neredeyse hiç ağrı hissetmezsiniz. Yoğun bir antrenmandan çıkmış gibi hissedersiniz. Tedavi öncesinde  hiçbir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Tedavi esnasında da sizden bir şey istenmiyor, yalnızca uzanın ve rahatınıza bakın.

Herkes İçin Uygun Mudur? İdeal Adaylar Kimlerdir?

Emsculpt, herkesin faydalanabileceği bir uygulamadır. İdeal adaylar ise karın kaslarını geliştirmek veya kalçalarını kaldırmak için egzersiz yaptığı halde istediği görünümü elde edemeyen kişilerdir. Ancak aşağıdaki durumlarda emsculpt sizin için iyi bir seçenek değildir:

  • Kalp pili veya kalp defiblatörü kullanıyorsanız veya tedavi alanına yakın bir bölgede metal parçalar varsa,
  • Kalp sorunları yaşıyorsanız veya nöbet geçmişiniz varsa,
  • Hamileyseniz, fıtığınız varsa veya tedavi bölgesinde yakın bir zamanda ameliyat geçirdiyseniz.
  • Aşırı kilo kaybını hedefliyorsanız.

emsculpt

Güvenilir Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

Emsculpt FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylanan bir uygulama olduğu için yasadışı veya güvensiz bir uygulama değildir. Şimdiye kadar yapılan uygulamalarda hiçbir güvenlik sorununa rastlanmadı. İnvaziv bir tedavi şekli olmaması da bu uygulamayı daha güvenilir kılıyor. Ayrıca herhangi bir yan etkisi de yoktur. Neredeyse çok kolay bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Ameliyat yok, anestezi yok, ağrı sızı yok, yanma hissi yok; kısa zamanda harika sonuçlar var.

Benzer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Diğer vücut şekillendirme tedavileri yağ kütleleri ve cilt görünümü üzerinde etkili olsa da, kas gelişimini sağlayamazlar. Emsculpt, hem yağ yakıp hem de kas geliştirerek, bu dualiteyi sağlayan tek uygulama şeklidir.

Emsculpt Uygulamasının Kazanımları Nelerdir?

Yapılan klinik araştırmalar sonucunda elde edilen bazı kazanımlar şöyledir:

  • Yağ oranında %19 azalma,
  • Bel çevresinde 4 cm (1,5 inç) incelme,
  • Kas kütlelerinde %16 artış,
  • Karın kaslarının ayrılmasında (Diastazis Rekti) %11 azalış ,
  • Uygulama sonucunda kalçalarda belirgin kaldırma etkisi olduğunu söyleyen hasta oranı yaklaşık olarak %80’dir.
  • Hasta memnuniyeti ise yaklaşık olarak %96’dır.

Emsculpt Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

İlk tedaviden sonra bile bazı başlangıç ​​sonuçlarını hissetmeye başlarsınız. Ancak en belirgin ve gözle görülür sonuçlarınızın çoğunu ilk seansınızdan 2-4 hafta sonra görebilirsiniz.  Bu süreç 6 aya kadar yayılan bir zaman zarfında, iyileşerek devam eder. Süreci hızlandırmak için uzman tarafından daha fazla seans eklenebilir.

Sonuçlar Kalıcı Mıdır?

Emsculpt uygulaması ile elde edilen sonuçların kalıcı olması tamamen size bağlı. İdeal kilonuzu devam ettirirseniz, yeterince egzersiz yaparsanız ve uzmanınız tarafından belirlenen periyodik bakım tedavilerini aksatmazsanız elde ettiğiniz sonuçların kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki elde ettiğiniz görünümü korumak, onu kazanmaktan daha kolaydır. Uygulamada, doktorun deneyimi, bilgi, birikimi ve yetkinliği de tedavinin başarıya ulaşmasında oldukça etkilidir. Emsculpt tedavisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve kaygılarınızı en aza indirmek isterseniz Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu  ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!