Travazol Krem

Travazol Krem

Travazol krem eczanede satılmakta olup, ciltte hızla emilen ve özellikle mantar hastalıklarının tedavisinin başlıca ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi vardır. Cildinizdeki bulunan bu sorunlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir.

Bebeklerde ve yetişkinler de oluşan pişiklerin giderilmesinde de en etkili medikal kremdir. Uygulandıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra cilt tarafından emilimi tamamen gerçekleşip, cilt üzerinde tedaviye başlar. Uzmanın tavsiyesine göre günlük kullanım şekli düzenlenir. Genellikle düzenli maksimum 2 hafta uygulama sonucu sıkıntılı bölgede yaşanan sorundan eser bırakmaz.

Travazol Krem Nedir

Travazol krem iltihabi veya egzamayla birlikte seyreden (örneğin ellerde, parmak aralan, kasık ve genital bölgelerde) derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisi için kullanılır.

Krem ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve 1 g TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.

İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı etkilidir; deımatofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara sebep olan organizmalara karşı da etkilidir.

Diflukortolon valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarda iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Muayene olduktan sonra doktor tarafından uygun görülmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır Çünkü ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, iyi olması için gittiğiniz şikâyetin yanına bir de alerjik reaksiyon eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelip çoğalmalarını engellediğinden, uçuk gibi virüse dayalı deri hastalıklarına iyi gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık gibi hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Bir süre cilt tarafından emildikten sonra giysinizi giymeniz tavsiye edilir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

Havlu , bornoz , el bezleri yüksek sıcaklıklarda ve çamaşır suyu kullanarak temizlenmelidir.Özellikle genital bölgede oluşan pişiklerin, bakteriyel enfeksiyon ya da mantarların iyileşmesi açısından nemsiz bir ortam ve temizlik çok büyük rol oynar. Bunun için sabah – akşam bölgeyi su ile temizlemek ve kurulamak , iç çamaşırlarını her dün düzenli olarak değiştirerek, kaynatarak yıkamak hijyen için gereklidir. Temizlendikten sonra kremi kullanmak gerekir.

Ayrıca bölgedeki oluşacak kaşıntıların giderilmesi için güvenle kullanılabilinir. Pişik ve yara olan bölgedeler de tahrişe neden olabilecek kese, şampuan, duş jeli, tüy dökücü krem veya ağda, alkol bazlı kremler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sorunu yayma usulü fazlalaştırarak iyileşme süreci açısından uzama yaşanabilir. Daha ağır yaralanmalar ve can acısı da eklenebilir. Bebekler için ise sıkmayan bezler yani hava alması daha kolay olanları seçilmelidir.

Hijyenik bir ortam oluşturmamak bakteri ve mayaların çoğalmaması için olmazsa olmazdır. Ayak mantarı kullanımında ise çorap giyilmesi azaltılmalı, ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar giyilmelidir. Her gün ayaklar düzenli yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Yüzdeki sivilceler için iyileştirici etkisi az olup, ağrısına ya da yangısına iyi gelir. Göze temastan da kaçınılmalıdır.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır

Kremi mutlaka doktorunuz size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Doktorunuzla koordineli bir şekilde TRAVAZOL tedavisi iltihabi veya egzamalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Bu, özellikle kasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol krem doz aşımında ve belirtilen süreden fazla kullanılması ciddi yan etkilerinin görülmesine neden olabilir.

  • Deride incelme
  • Kılcal damarların genişlemesi
  • Sivilce artışı
  • Kıl kökü iltihabı
  • Tüylenme
  • Renk değişikliği
  • Döküntü, kaşıntı, yanma ve kızarıklık
  • İslik

Travazol krem deriden emilerek çeşitli organlara geçer. Bu sayede idrar ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır. Bu yüzden hamile ve emziren annelerde kullanılmaması gerekir. Sürülen yerde şişkinlik ve aşırı kaşıntı, nefes almada güçlük, ciltte döküntüler, boğazda ve dudaklarda şişme görülürse ilaç yan etki yapmış demektir. Mutlaka zaman geçmeden bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

Travazol Krem Fiyatı

Reçete ile satılan travazol krem 20.44 TL dir. Eczanelerden reçete ile alabilirsiniz.

Travazol Krem Muadili

Travazol krem muadili yani eşdeğer merhem yada kremler ise;

Tevarol krem

Travacort krem

Troderm krem

Travazol Krem Hakkında Tüm Sorular

Travazol krem açık yaraya sürülür mü

Travazol merhem kesinlikle açık yara yada yanığa sürülmez.

Travazol krem ayak mantarında kullanılır mı

Mantar tedavisinde kullanılmasına karşın ayak mantarında doktorunuz size reçete etmeden asla kullanmayınız.

Travazol krem cinsel organa sürülür mü

Travazol merhem cinsel bölgeye sürülmesine karşın mutlaka tedavi olunduktan sonra belli süre süre kullanılır

Travazol krem devler karşılıyor mu

Eğer krem size reçete edilirse devlet tarafından karşılanır.

Travazol krem egzamaya iyi gelir mi

Egzama için kullanılan travazol asla egzama tedavisi olmadan kullanılmamalıdır.

Travazol krem genital bölgeye sürülür mü

Genital bölgede görülen enfeskiyon ve mantar için vajina bölgesine sürülür.

Travazol krem günde kaç defa kullanılır

Aksi belirtilmedikçe krem günde 2 defadan fazla kullanılmamalıdır.

Travazol krem kortizonlu mu

Travazol merhem kortizonlu kremler sınıfında bulunan bir üründür. Kortizonlu olduğu için asla sizi bildirilen süreden fazla kullanmayınız.

Travazol krem mantarı kaç günde geçirir

Kişiden kişiye değişen bir durum olmasına karşı genelde 1 hafta yada 10 gün içerisinde iyileşme sağlar

Travazol krem sivilceye sürülür mü

Sivilce krem değildir. Sivilce için asla kullanılması önerilmez.

Travazol krem tüylenme yapar mı

Krem uzun süre kullanıldığında tüylenmeye neden olur.

Travazol krem yanıklara iyi gelir mi

Yanık krem değildir. Yanıklar için kullanılması asla önerilmez.

Travazol Krem Kullananlar

Travazol krem kullananlar yaptıkları yorumlarda mantar tedavisinde kullanılan en iyi kremlerden biri olduğunu söylemişlerdir. Kullananlar kremi doktor reçetesi ile aldıklarını ve yan etkilerinin çok sık görüldüğünü yorumlarda sıklıkla dile getirmişlerdir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!