Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Saç kesim modelleri ve isimleri: Modayı takip etmek sadece kıyafet, ayakkabı ve çantadan ibaret değildir. Şık ve trend olmak, tüm görünümün ahenk içinde olması yolundan geçer. Saç kesimi, rengi, tırnaklar, makyaj da modayı takip etmenin bir parçasıdır.

Her sezon giyim modası gibi yenilen saç modasını takip etmek, aynı zamanda kendine yakışabilecek olan modeli seçip uygulamak, çoğu zaman kadınların içinde bir şüphe uyandırır. İşin sonunda her ne kadar değişik gözükmek ve modayı takip eder durmak olsa da her zaman içi kemiren sorular kafada ardı ardına belirir.

Genelde saç modeli ve rengiyle oynamak, kadınlar için depresyondan çıkış yolu ve yenilenmek olarak gözükse de, denenecek olan model hakkında profesyonellerden de görüş almak gereklidir. Saç kesimleri göze daima hoş gelmelidir. 2020 yılı saç modelleri arasında size yakışanı bulup deneyebilirsiniz.

Saç Kesim Modelleri ve Saç Kesim İsimleri

Saç modellini seçerken en önemli faktörler ise yüz şekli ve boyun uzunluğudur. 2020 senesinde ise popüler olan tek bir model olmadığından, revaçta olanlardan kendinize ve saç tipinize uygun olanı seçerek sizde modaya ayak uydurabilirsiniz. Sizler için saç kesim modelleri 2020 yılında nasıl olacak inceledik. Saç kesim modelleri bayan ların en çok tercih ettiği modellerdir.

Lob Saç Kesimi

Uzun yıllar popüler olan lob saç modeli, bu yılda hız kesmeden yoluna devam ediyor. Orta boy bir saç kesimidir. Saçların uzunluğu tam omzu süpürür şekildedir. Birçok ünlü bu saç kesimini tercih etmektedir. Dalgalı ve düz fönlü olarak rahatça kullanılabilinir. Uzadıkça formunu korumak için mutlaka kestirilmelidir. Eğer uzun saçtan,  bu saç modeline geçecek olursanız katlı olarak kesime de başvurabilirsiniz. Saçlarınız dümdüz ve hiç dalgası yok ise mutlaka katlı olan lob modelini seçip saça havalı ve hacimli bir görüntü verebilirsiniz.

BENZER KONULAR:  Kadınların Sevdiği Havalı Sakal Modelleri

Lob Saç Kesimi

Bob Saç Kesim Modeli

Bob saç modeli ise küt kesim saçın modernleştirilmiş halidir. Özellikle A kesim denilen bob saçın öncülerinden Victoria Beckham’ ın her daim trend görünmesinin sırrı ise neredeyse bu saçtır. Aslında kısa saç modeli olarak değerlendirilse de, kullanım kolaylığı ve saçınızı istediğiniz şekli verme, kendi kendinize fön çekebilme gibi avantajları vardır. Eğer lob modeli kendinize yakıştığını düşünüyorsanız, biraz cesaretle önce A kesim boba oradan da tam boba geçebilirsiniz. Tam bob modeli kulak hizasında olan bir kesim olduğu için yüzünüzde elmacık kemiklerine ve yanaklara dikkati çeker. Uzun çenesi olanlar veya yüz şekli uzun olanlar adeta bu saç modeli için doğmuşlardır. Hatta kâkül kullanıp alın bölgesi bile yok edilebilinir. A kesim bob modeli ise hem yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler hem de uzun yüz hatlarına sahip kişiler kullanabilir. A kesimde arkalar kısa önler uzun olacağından eğer saçlarınız çok kıvırcıksa önerilmez. Saçın arkasında çok fazla kabarıklık olur. Orta boylu ve Türk tipi kadınlarda oldukça hoş durur.

Bob Saç Kesim Modeli

Pixie Saç Kesim Modeli

Pixie denilen saç kesimi ise saçların tamamen erkek modeli olarak kesilmesidir. Bunun en iyi bilinen örneği ise Halle Berry’ dir. Yüz hatları belirginleşir. Bu yüzden şişman ve aşırı yuvarlak yüzlü olan kişilerde pekiyi durduğu söylenemez. Minyon ve yüz hatlarına güvenen bayanlar bu saç şeklini tercih etmelidir. Özellikle oval ve elmas şeklinde yüzü olanlara çok yakışır. Elmas yüz şekline sahip kişiler saçlarına biraz hacim vererek kullanmalıdır. Çocuksu bir görünümün yanında, kadınlara tuhaf bir gizem ve seksilik verir. Kullanımı oldukça kolaydır. Arkalar tam kısa, üstler ve önler uzundur. Üstler kâkül şeklinde de kullanılabilinir.

Pixie Saç Kesim Modeli

Kıvırcık saç modeli

Kıvırcık saçlı olanlar genelde saçlarına şekil vermekte bile zorlanan kişilerdir. Hiçbir zaman saçlarını katlı kestirmenin hayalini bile kurmazlar. Düz kesimler uygulanan kıvırcık saçlar ya uzundur ya da kulak hizasından tam bobdur. 2017 de ise hacimli ve kıvırcık saçlar oldukça trend. Hatta katlı kesilerek daha da hacim verilmesi ise bilinmesi gereken en önemli noktadır. Eklenen kâküller ise mutlaka yandan ayrılarak kullanılmalıdır.

BENZER KONULAR:  4 Numara Saç Modelleri Kimlere Yakışır, Kadın ve Erkek Modelleri

Kıvırcık saç modeli

Fringe Saç Modeli

Fringe, yani alnınızı tamamen kapatan dümdüz katsız kâküller ise Fransız kadınlarında sık sık karşılaşılan bir görüntüdür. Dümdüz jilet gibi saçlara eşlik ederse oldukça kadınsı bir hava verir. Saçlar dilediğiniz uzunlukta olabilir. Az dalgalı saçlarla da iyi durur. Bunun için mutlaka geniş bir alına ve uzun bir yüze sahip olmalısınız. Boynun uzunluğu da ekstra önem arz eden unsurlar arasındadır.

Fringe Saç Modeli

Shag Saç Modeli

Shag denilen kesim ise tamamen lob ve bob un arasındadır. Saçlar arkadan toplanacak kadar uzun bırakılır. Yanlar kısa, üst kısımlar ise daha da kısa kesilir. Modele ek olarak kesinlikle kâkül bulunur. Diğer adı ise kırpık saç kesimidir. Eğer saçınızı hem uzun kullanmak hem shag kesimine sahip olmak isterseniz, yüz ovalinize denk gelen ön kısım kısaltılarak, daha yukarılardaki kısa saçlara uyum sağlanır. Böylece kâkülle bütünleşir.

Shag Saç Modeli

Uzun saç kesim

Uzun saçın da kesimi olur mu diye aklına gelenler için ise; uzun saç katlı, dümdüz hepsi bir boy, arkada U şekli verilecek şekilde olabilir. Önemli olan bakımlı gözükmesidir. Diğer saç modellerine göre daha çok zaman ayırmak ister. U şekli modeli, bir boy uzun saçın aksine son senelerde en çok tercih edilenidir. Daha trend ve havalı görünüm sağlar.

Uzun saç kesim

Saç kesimi yaparken seçtiğiniz saç kesim modeli ve saç kesim ismini bilerek kendinize yakışan saç modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!