Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Genç – yaşlı birçok kadın ve erkeğin ortak sorunu göz altı torbalarıdır. Hasta, yorgun, depresif, akşamdan kalma ifadesi yüze yerleşerek, insanların sık sık ‘neyin var ? ‘ sorusuna maruz kalırsınız ki bu da zaman zaman kendinizden sıkılmanıza bile neden olur.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Bayanlar makyaj ile kamufle etmeye çalışsa da sadece geçici olarak kurtulurlar. Kimi zaman çevresel faktörler kimi zaman da vücudun bir hastalığı belirtmek için kullandığı bir yoldur. Gözaltı torbalarının oluşumunu etkileyen en yaygın etken; fazla kafein tüketimi başta gelir. Kolalı içecekler ve fazla kahve tüketimine dikkat edilmelidir. Yorgunluk ve uykusuzluğun da ilk vurduğu yer ise gözaltıdır.

Gece temizlenmeden yatılan ağır göz makyajları ise sabah uyandığında torbalara neden olur. Biyolojik olarak; demir eksikliği, alerjik reaksiyonlar, hormonal dengesizlikler , solunum problemleri, vücutta biriken su, tiroid ve böbrek sorunları ise ilk olarak kendilerini göz altlarında ortaya koyar. Gözleri kısarak televizyona veya bilgisayara bakmak , kitap okumak , güneşe maruz kalmak göz çevresindeki kasları fazla çalıştırarak ,ilerleyen yaşlarda cildin kolajenini kaybettiğinde; yani cilt yaşlanmaya başladığında gözaltlarında büyük torbalar oluşturur. Fıtıklaşma denen bu olay birçok yaşlı kişide görülür.

Ayrıca genetik faktörler doğuştan gözaltı torbalarına sahip olmanıza da bir neden olabilir. Güneşin deriyi inceltmesinin olumsuz etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Göz çevresindeki derinin yapısal olarak da ince olması hassaslığı daha da arttırır. Bu yüzden göz çevresinde güneş koruyucusunu kullanmayı ihmal etmemek gerekir. Güneş gözlüğü kullanmakta gözü ve çevresini korumak için ayrı bir yöntemdir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Kapanır?

Düzenli yatma ve kalkma saatleri, fazla televizyon ya da bilgisayar başında oturmama, dengeli beslenme , tuzdan uzak durma ve kafeinli içecekleri hayatımızda minimum kullanmak torbalardan kurtulmak için kendimize yapabileceğimiz iyiliklerdendir.

Çeşitli kozmetik ya da doğal ürünleri kullanarak da göz çevresine ayrıca destek olabiliriz. Yorgun ve uykusuzluktan dolayı olduğunda şişen gözaltlarına yapılan on dakikalık buz kompresi, yuvarlak kesilmiş patates veya salatalık dilimlerini 15 dakika boyunca gözlere koymak, dinlendirici özellik yaparak, normal halinize dönmenize yardımcı olur. Aşırı alkol tüketiminin sabahında oluşan torbalardan ise bol bol su içerek kurtulabilirsiniz. Yalnızca alkol tüketiminden sonra değil her zaman günde iki litre tüketmenin altına düşmemek , vücudun susuz kalmayarak dehidre olmasının engeller. Susuz kalan vücutta göz altı torbalarına sebep olur .

Üzüm çekirdeği yağını düzenli uygulanması da hem morluklara hem de şişliklere iyi gelecektir. Uzun süre kullanımı ise şişlikleri yok ettiği kanıtlanmıştır. Sabah keyif yaparak içtiğiniz poşet çayı da soğuduğunda gözlerinize koyarak doğada şifayı bulabilirsiniz.

Aloe veranın özünü kullanmak ferahlatıcı etki verirken , uzun süre kullanılan hindistan cevizi yağı ise ileriki yaşlarda da gözaltı torbalarını ve kırışıklıkların oluşumunu engeller. Ödeme bağlı şişliklerden ise lavanta , adaçayı veya ıhlamuru demleme usulü içerek kurtulabilirsiniz. K vitamini ya da kafein içeren kremler , zerdeçal içeren bitkisel formüller ise daha derinlemesine bakım yapılmasını sağlar.

Belirli günlerde yapılan kürlerin tariflerine kolayca ulaşabilirsiniz. Hiçbirşey bulamıyorsanız yüzünüzü soğuk suyla yıkamak ya da buzdolabında 10 dakika kadar beklettiğiniz kaşığı gözlerinize koymak iyi gelecektir. Yumurta akını bir fırça yardımı ile göz çevresine sürmek ise cildi gerdirerek gözaltı torbalarını yokeder.Bunlara rağmen bir değişiklik olmuyorsa mutlaka doktora giderek uygun kan testlerini olmalıyız. Doktorların tavsiyelerini dinlemeli ve gerekli ilaçları kullanmalıyız. Zaten bu saye de kendiliğinden iyileştiğini göreceksiniz.

Genetik faktörlerden doğan torbalar ise sadece estetik cerrahlar tarafından değerlendirilmelidir. Uygun operasyonu olarak istediğiniz görünüme kolaylıkla kavuşacaksınız.

Göz Altı Torbaları İçin Etkili Kürler?

Gözaltı Torbaları bazen bizi gerçekten çok rahasız edebilir eğer sizde gözaltı morluklarından göz altı şişliklerinden kurtulmak için bu kürleri kullanabilirsiniz.

Göz Altı Torbalı için İbrahim Saraçoğlu Kürü:

Bir bardak suyu kaynatıyoruz, bu kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar lavanta ilave ediyoruz. ekraradan 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatıyoruz, hazırladığımız karışımı alıp süzüyoruz. Belli bir süre soğumaya bırakıyoruz. Her akşam yemeğinden sonra 1 bardak içiyoruz.

Göz Altı Torbalı için İbrahim Saraçoğlu Kürü:

Aynı şekilde İbrahim Sarçoğlu tarafından önerilen diğer göz altı torbalı kürü ise, üzüm çekirdeği yağı ile soğuk pres; akşamları yatmadan önce az miktarda üzüm çekirdeği yağını parmak uçlarınız yardımı ile göz çevresine uyguluyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!