En İyi Tüy Dökücü Kremler

En İyi Tüy Dökücü Kremler

İstenmeyen tüyler kadınların baş belasıdır. Yaz aylarında havaların ısınmasıyla beraber, kışın bu tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemleri daha sık kullanmak gerektirir. Sıcak, ter, deniz, havuz ve banyo yapmak gibi olaylar tüyleri besleyip daha çabuk çıkmasına neden olur. Kış aylarında ayda bir olmak üzere tüy gidericiler uygulanırken, yaz aylarında ise 15 günde bire düşer. Mayo, şort, kısa kollu kıyafetler, elbise, etek giyilmesinin tercih edildiği sıcak havalarda bazen 1 mm uzamasına bile tahammül yoktur.

Tüy Dökücü Kremler Nelerdir

Kışın uzaması için biraz bekletip ağda ya da sir gibi yöntemlerle daha kolay bir şekilde alınması sağlanır. Ayrıca yaz aylarında ağda ve sir gibi yöntemlerde sıcağın etkisiyle uygulama süresi artabilir. İnsana fenalık getiren yapış yapışlık hissi yıkayınca daha da cıvıklaşması nedeniyle istenmeyen tüylerden kurtulmak için daha başka yöntemler aranır. Ya bir sürü para verip epilasyonla sonsuza kadar kurtulunacak ya da tüylerin daha kalın ve daha da kısa sürede çıkmasını sağlayacak jilete yönelinecektir.

Oysaki pratik etkili bir çözüm olan tüy dökücü kremler en son akla gelir. Ağda kadar pürüzsüz teni sağlamasının yanı sıra, tüylerin çıkmaması için en az 1 hafta etkili olan kremler; acı çekmeden, kızarık ve morartılar olmadan, en önemlisi insanın siniri tepesine çıkarmadan hızlı bir şekilde sonuç verir. Sadece genital bölgede uygulanmaz. Bunun yanında bikini bölgesi de denilen kasıklarda güvenle kullanılabilir. Özellikle hamilelik döneminde çok büyük sıkıntı yaratan tüyleri bir çırpıda yok etmenizi sağlar.

 

Hiçbir yan etkisi yoktur. Adet dönemlerinde görülen kıl köklerindeki hassaslaşma nedeniyle de ağda veya sirin yerine tercih edilebilir. Söylentilerin aksine jilet etkisi yapmaz. Yani tüyler kalınlaşmaz, çoğalmaz ya da daha da çok köklenmez. Yine ağdadaki kadar ince ve az çıkar. Ağdadaki tüylerin çıkış süresi 2-3 hafta arasında değişirken, tüy dökücü kremlerdeki tek fark bu süre 2 hafta kadardır.

Piyasada çok çeşitli kremler mevcuttur. İlk kez kullanacaklar ise vücudunun küçük bir yerinde deneyip içerdiği maddelere alerjisi olup olmadığını test etmelidir. Her tüy dökücü kremin sürüldükten sonra etki etme süresi farklıdır. Bu genellikle 3 ila 15 dakika arasında değişkenlik gösterir. Aldığınız kremin kutusunda kullanma talimatları ve ürünle ilgili bilgiler yer almaktadır. Genelde kötü kokusundan sıklıkla şikâyet edilse de yeni nesil ürünlerin içeriğinde bulunan çeşitli güzel kokan meyve ve çiçeklerle bu sorunun üstesinden gelinmiştir. Tüylerinizin üzerini kutuların içinden spatulanın yardımıyla krem ile kaplanmasını sağlarsınız. Tüyler ve kremin etkileşim süresi bittikten sonra (süre her marka için farklılık gösterir) yine spatulanın ve sadece suyun sayesinde temizlenir. Piyasadaki bazı ürünler ise;

En İyi Tüy Dökücü Kremler

Bu yazımızda sizlere herkes tarafından kullanılan en iyi tüy dökücü kremler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hangi tüy dökücü krem iyidir yada tüy dökücü kremler nelerdir işte en çok kullanılan tüy dökücü kremler.

Veet

 

Veet markasının istenmeyen tüyler için pek çok etkili çözümü vardır. Bunların başında ise tüy dökücü kremler gelir. Çeşitli cilt tiplerine uygun haline getirilmiş olanları vardır. Ürünleri hoş kokulu ve nemlendirici özelliği de taşır. 5 dakika kadar kısa bir sürede etki eder. Kremi bacak gibi geniş alanlara yayma da zorlanıyorsanız püskürtmeli olan spreylerden faydalanabilirsiniz. Özellikle bacakların arkası gibi erişilmesi ve görülmesi zor yerlerde kolaylık sağlar. Eğer bekleyecek 5 dakikanız bile yoksa daha çabuk etki eden duşta tüy döken kremler vardır.

Bioder

 

Bioder markasını diğer markalardan ayıran yönü ise; düzenli kullanım sayesinde tüyleri azaltacağıdır. 3 dakikalık bir uygulamadan sonra ipeksi bir cilde kavuşturur. Kısa ve sarı tüylerde de etkilidir. İçeriğindeki papatya özü ve E vitamini cildi besler. İçinde koruyucu ve paraben gibi maddeler içermez. Hassas cilt ve erkekler için olanları da vardır.

Lapiden

 

Bilinen en eski tüy dökücü kremdir. Anti alerjiktir. 5 dakikada sonuç verir. İçeriğinin zengin olması bakımından tüy dökerken aynı zamanda cildi yatıştırır. Kaşıntı ve kızarıklık yapmaz. Nemlendirme özelliğine de sahiptir.

Depitak

 

Depitak’ın sadece tek bir tane ürünü vardır. Her tür cilde uyumludur. Kılı kökünden ayıran, protein kükürt bağını koparan özel bir formülü vardır. Tüylerin cinsine göre en fazla 10 dakikada sonuç alınır. Erkekler için olanı da vardır.

Sesu

 

Sesu markası veet de olduğu gibi birçok ürün gamını tüketiciye sunuyor. Özellikle aloe veralı olan tüy dökücüler cilde ferahlık verirken aynı zamanda pürüzsüz hale getiriyor. Tüyleriniz kalın ise bunun için ayrıca etkili olan tüy dökücü krem mevcuttur. Hassas ciltler için çeşitlendirilmiş ve formüle edilmiş kremler ise son derece etkilidir. Bebek yağı ile birleştirilmiş duşta tüy dökebilen ve hızlı sonuç veren ürünü ise adeta cildi yenileyip aynı zamanda tüysüz hale getiriyor. Sprey şeklinde olanları ise en çok ilgi görenler arasında. Erkek için olan özel tüy dökücü kremi de vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!