Doğal Yöntemlerle Sivilceden Kurtulun

Doğal Yöntemlerle Sivilceden Kurtulun

Yüzümüz bizim için çok önemlidir. Ancak ergenlikle birlikte ortaya çıkmayan başlayan sivilceler yüzümüzde istemediğimiz şekillerin oluşmasına neden olabilir. Bu durumu sıkıntı haline getiren çok sayıda insan yüzünde çıkan sivilceleri yok etmek için iki parmağı ile sıkmaya çalışır ya da yolarak iz kalmasına neden olur. Bu durumları yaşamak istemiyorsanız sivilce nasıl kurutulur sorusuna sizler için cevap aradık. Bu yöntemler sayesinde basit bir şekilde yolmadan ve sıkmadan sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Ancak çok fazla sivilceniz varsa tavsiyemiz uzman bir dermatoloğa giderek ondan tavsiye almanız olacaktır. Bazı insanlarda sivilce sayısı beklenilenden fazla olabiliyor.

Şimdi sizlere sivilcelerinizi kurutmanız için bilmeniz gereken bilgileri sıra ile yazmaya çalışacağız. Bu yöntemlerin sırası çok tercih edilenden başlanarak yapıldı. Bu yöntemlerden en az birisi sivilce nasıl kurutulur sorusuna sizler için cevap verecektir.

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

  • Kahve Telvesi

Günümüzde sivilcelerin kurutulması için en çok tercih edilen yöntem kahve telvesidir. Bunun için ilk olarak kendinize bir kahve yapmanız gerekiyor. Kahveyi içtikten sonra altında kalan telvesini atmayarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Kahve telvesinin yüzünüze yapacağı etki ile sivilceleri tedavi eder ve tekrar oluşmasının önüne geçer.

  • Limon Sürmek

Bir başka yöntem olarak limon tercih edilebilir. Limonun anti bakteriyel bir özelliği olduğunu bilmeyen yoktur. Direkt olarak uygulamak yerine bir pamuğa limonu sıktıktan sonra yüzünüzde gerekli yerlere sürebilirsiniz. 5 dakika gibi kısa bir süre bekledikten sonra ılık su ile temizliğini yapabilirsiniz.

  • Diş Macunu

Parmak uclarınıza azmiktarda diş macunu  alarak sivilce olan bölgeye bastırmdan sürün. Bu yöntemle sivilce kurumasını sağlarken iltihabın dışarı çıkması sağlayabilirsin.

  • Sarımsak

Bir diş sarımsağı iyice ezn ve sivilcenin olduğu bölgeye bastarman sürün ve 20 dakika bekleyiniz. Çok etkili bir yöntemdir ama kötü kokudan dolayı biraz rahatsız olmanız mümkün.

  • Sirke

Sirkede sivilce kurutulması için kullanılabilir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayacağınız bilmelisiniz. Sirke ile suyu karıştırıp sivilcelerinizin üzerine uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Yoğurt ve Karbonat

Bir başka seçenekte yoğurt ile birlikte karbonatı karıştırmalısınız. İkisini karıştırdıktan sonra yüzünüzde sivilcelerin bulunduğu bölgelere uygulamanız yeterli olacaktır. Kısa süre içerisinde tedavinin karşılığını alacaksınız.

  • Buz Küpleri

Bu küpleri cilt bakınız için etki olduğu kadar sivilcelerin yok edilmesinde çok etkilidir. Sivilce olan bölgeye baskı yapmadan uygulamanız ve ovalar şekilde harek ettirmeniz sivilcenin yok olmasını sağlarken kan dolaşımınıda arrtıracaktır.

  • Üzüm

Dolapta soğumuş ve sert olan bir üzüm seçip bunu bıçak yardımı ile ikiye bölüyoruz ve sivilceli bölgeye sürüyoruz sürme işleminden sonra 20 dakika bekleyip yüzümüzü ılık suyla yıkamamız yeterlidir. Sadece sivilceyi kurutmakla kalmayıp gözeneklerinde açıldığı göreceksiniz.

BENZER KONULAR:  Sivilce Çıkmasını Nasıl Önleriz?

Alternatif bir yol arıyorsanız aktarlarda ya da eczanelerde bulabileceğiniz kil maskelerini yüzünüze uygulayarak tedavi yapabilirsiniz. Bu yöntem cildin gözeneklerinizi açmanıza yardım ettiği gibi aynı zamanda sivilcelerin ortadan kalkmasında etkilidir.

Doğal yöntemlerden birisi olarak balı tercih edebilirsiniz. Anti bakteriyel özelliği olan balı sivilcelerin üzerine uygulayarak tedavisini yapabilirsiniz. Sivilce nasıl kurutulur sorusuna cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Bunlardan herhangi birisini deneyerek sonuç alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!