Cleocin Vajina Krem

Cleocin Vajina Krem

Cleocin Vajinal Kremi kullanmaya başlamadan evvel öğrenmeniz gereken detayları öğrenip uygulama aşamasına öyle geçmenizi tavsiye ederiz.

Adından da anlaşılacağı üzere; Cleocin Vajinal Krem, vajina içerisine uygulanmaktadır. Cleocin Vajinal Krem’in etkin maddesi: 1 gram krem içerisinde 20 mg klindamisin ile aynı oranda klindamisin fosfat bulundurur.

CLEOCIN KREM NEDİR VE NEDEN KULLANILIR?

Cleocin, ağzı bakalit kapak şeklinde 40 gramlık 7 adet ve tek kullanımlık aplikatör ile satılmaktadır. Cleocin, vajinadaki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek amacıyla kullanılır.

CLEOCİN VAJİNAL KREMİN SAKINCALI OLACAĞI DURUMLAR

Cleocin Vajinal Krem’in içerdiği Klindamisin, Linkomisin veyahut diğer maddelere karşı alerjik fonksiyonlarınız var ise bu ilacı kullanmayınız.
Antibiyotikle bağlantılı Kolit rahatsızlığı veyahut iltihaplı bağırsak hastalığı geçmişiniz varsa doktor gözetimi olmadan Cleocin kullanmayınız.

KULLANIM SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

İshalseniz veyahut antibiyotiğe bağlı ishal oluyorsanız, mide, bağırsak sıkıntılarınız varsa Cleocin kullanırken dikkat ediniz.
Cleocin Kremi kullanmaya başladığınız dönemde veya dönemin sonunda şiddetli ve uzun süreli, kanlı ishal belirtilerine rastlıyorsanız derhal doktora başvurmalısınız. Doktorunuza danışmadan ishal kesici bir ilaç almayınız. 12 yaş altı çocuklarda kullanması tavsiye edilmez.
Celocin Krem kullanımı sırasında cinsel birliktelik yaşamayınız. Cleocin Krem hamile kalmamak adına aldığını önlemlerin etkisini azaltabilir. Cleocin tedavisini takip eden 72 saat içerinde kondom veyahut gebelik önleyen diyafram kullanmayın. Ayrıca tedavi sırasında tampon, duş gibi diğer vajinal ürünleri kullanmanız tavsiye edilmez.

HAMİLELİK DÖNEMİNDE CLEOCIN KREM KULLANILIR MI?

Hamile olan veya hamilelik belirtileri gösteren hanımların bu ilacı doktor kontrolü ile kullanması gerekmektedir. Cleocin Vajinal krem hamileliğin ilk üç ayında kullanılması güvenli midir, güvenli değil midir, orası bilinmemektedir. Bu sebeple hamilelik döneminizde doktorunuzdan onay almadan kullanmayınız. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ettiğiniz takdirde derhal doktorunuza başvurunuz.

EMZİRME DÖNEMİNDE CLEOCIN KREM KULLANMAKTA SAKINCA VAR MI?

Cleocin Vajinal Krem’in içerdiği maddenin süte geçme riski vardır. Eğer emzirme döneminde Cleocin kullanmayı düşünüyorsanız bunu doktorunuza bildirmelisiniz. Cleocin kremin etken maddesinin bebeğinize geçmesi beklenmese bile çocuğunuzda kanlı ishal veyahut başka hastalık belirtileri gördüğünüz takdirde emzirmeyi durdurup doktorunuza başvurun.

CLEOCİN’İN BAŞKA İLAÇLARLA KULLANIMI:

Başka ilaçlarla birlikte Cleocin Krem kullanımı kremin ya da kullandığınız ilacın etkisini değiştirebilir.

Cleocin’le birlikte kullanıldığında etkisini kaybedecek ilaçlar aşağıda verilmiştir:
Eritromisin; Cleocin ile birlite kullanıldığında iki ilacında etkisi kaybolur.
Kas gevşeticiler: Cleocin Krem genel olarak bu ilaçlarda etkiyi arttırabilir.
Bu ilaçlardan herhangi birini kullanmaktaysanız büyük olasılıkla kanamanız olacaktır. Doktorunuzun kanınızın pıhtılaşma oranını saptaması için düzenli olarak kan testi yapması gerekir.

CLEOCIN KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz Cleocin’i ne sıklıkla ve hangi dozda almanız gerektiğini ilacı reçete ederken size bildirecektir.
Cleocin Krem kullanımı için uygun görülen doz bir aplikatör dolusudur. Bir aplikatör Cleocin Krem 3 ile 7 gün boyunca, geceleri yatmadan evvel vajina içerisine uygulanmalıdır. Kesinlikle doktorunuzun talimatlarının dışına çıkıp ilacın dozunu arttırmak gibi bir hataya düşmeyiniz. İlacın dozunda kendi kafanıza göre bir artırım uyguladıysanız, doktorunuza başvurunuz ve tekrar kullanmanız söylenene kadar Cleocin kullanmayınız. Cleocin Kremi kullanmayı unuttuğunuz takdirde ilacı hemen kullanınız.Bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa kullanmamanız ve o günü es geçmeniz gerekir. Unuttuğunuz gün için iki doz kullanmanız çözüm değildir.

CLEOCIN KREM UYGULAMASINDA APLİKATÖR’ÜN KULLANIM BİÇİMİ

Cleocin Vajinal Krem kutusu içerisinde vajina içerisine uygun, uygulamaya kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanan 7 adet tek kullanımlık aplikatör bulunur. Tüpün kapağını açıp aplikatörü tüpün ağzına takınız. Tüpü en uç kısmından yavaşça sıkarak aplikatörü tıka basa doldurunuz. Apllikatörün bünyesinde bulunan itici kol tamamıyla dışarı itildiğinde yeterli miktarda kremin dolduğunu ifade eder. Aplikatörü tüpten ayırın. Sırt üstü uzanıp aplikatörü vajina içerisine olabildiğince derine itin. Aplikatörün bünyesinde ki itici kolu yavaş bir şekilde sonuna kadar itin. Aplikatörü vajinadan dikkatle çıkarın ve kesinlikle aplikatörü klozete atmayın.

CLEOCİN VAJİNA KREM TEDAVİ SONRASI OLUŞABİLECEK ETKİLER

Cleocin tedavisi süresince kendinizi iyi hissedip tedaviyi yarım bırakmayınız. Tedavi erken bırakılmamalıdır. İlacın mikropları tamamen öldürüp öldürmediği belli olamayacağından sonuna kadar devam etmelisiniz.

CLEOCIN KREM’İN YAN ETKİLERi NELERDİR?

Her ilaçta olduğu gibi Cleocin Kreminde yan etkileri vardır. Buna ek olarak her insanda yan etkisi olmayabilir. Aşağıda ki etkilerden birine rastlarsanız doktorunuza başvurunuz. Sık rastlanmayan şiddetli, uzun süren veyahut kanlı ishal (kramp gibi şiddetli veyahut ateşle aynı anda seyredebilir). Antibiyotik tedavisi aşamasında veya tedavi aşaması bittikten sonra oluşabilecek ve ciddi bağırsak enfeksiyonunu işaret eden tehlikeli bir etkidir.
Kurdeşen, kızamık şeklinde herhangi bir alerjik fonksiyona rastladığınızda bu etkileri ciddiye almanız gerekmektedir. Zira bu etkiler için doktora görüneniz şarttır. Öte yandan ciddi etkilerin sıkça görülmediğini de belirtmemiz gerekir.

CLEOCIN KREM OLASI YAN ETKİLERİ

 • Vajinada meydana gelen mantar hastalığı, Mantar hastalığı,
 • Kandida enfeksiyonu, Tat duyusunda azalma,
 • Baş ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonu, sersemlik,
 • Mide bulantısı, kusma, kabızlık, karın ağrısı, ishal,
 • Uygulama bölgesi dışında aşırı kaşıntı veyahut döküntü
 • İdrar yolu rahatsızlığı, idrarda şeker veyahut protein, doğumun normal seyretmemesi
 • Vajinada görülen kaşıntı ve beraberinde gelen akıntı (vulvovajinit),
 • Adet takviminde tutarsızlık, vajinada ağrı(vulvovajinal ağrı), Rutin adet kanaması dışında gelişen ara kanamalar vb. yan etkiler Cleocin’in sıkça rastlanan yan etkileridir.

CLEOCİN KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz size bu kremi yazdığında kullanma sıklığını ve hangi dozda kullanacağını söyleyecektir. Genelde kremin kullanım süresi 7 gündür, bu süre içerisinde asla doz aşımı yapmayınız. kremi vajina içerisine uygulanır. Uygulamadan önce mutlaka ellerinizi temizleyin. Cleocin krem uygulama şekli;

Kremin içerisinde her gün 1 adet kullanmak üzere 7 adet plastik aplikatör vardır.

 • Tüpün kapağını açarak plastik aplikatörü tüpün ağzına takıyoruz.
 • Krem tüpünün dibinden sıktıkaç aplikatör dolacaktır.
 • Aplikatörü tüpten çıkarıyoruz ve tüpün ağzını kapıyoruz.
 • Rahat bir yere sırt üstü uzanarak, aplikatörü vajina içerisine doğru olabildiğince ileri doğru itiyoruz.
 • Aplikatörün içerisindeki itici kolu itiyoruz ve kremin vajinaya boşaltılmasını sağlıyoruz.
 • İşlem bitti aplikatörü atınız ve ellerinizi iyice yıkayınız.
 • Asla doz aşımı yapmayınız unuttuğunuz dozu atlayın.

Cleocin krem nasıl kullanılırcleocin krem ne işe yarar sorusuna cevap verdikten sonra bu kremin fiyatı hakkında bilgi vermek istiyorum.

CLEOCİN KREM FİYATI

Reçete ile satılan cleocin krem fiyatı 12 TL’dir.

CLEOCİN KREM KULLANANLAR

Etkili bir krem olan cleocin krem kullananlar yaptıkları yorumda kremin çok etkili olduğunu belirtmişlerdir. Sizlerde yorum kısmına krem hakkında bilgilerinizi yada sorularınızı yazarak destek alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!