Benzamycin Krem

Benzamycin Krem

Benzamycin Krem; Birçok gencin korkulu kabusu, bitmeyen çilesi sivilcelerin tedavisinde kullanılması önerilen Benzamycin Krem son derece etkili bir tedavi aracıdır. Hormonlar aracılığı ile şekillenen daha doğrusu şekillenemeyen sivilceler ve buna ek olarak blue çağının getirisi olan sivilceler dışında kalan sivilce türleri için etkili olduğu konuşulan Benzamycin Krem on bireyden sekizinde olumlu sonuç göstermektedir.

Benzamycin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

İçeriğinde bulunan benzoil, eritromisin adlı etken maddeler ile cilt yüzeyine uygulanan jel kıvamında bir sivilce kremidir. Benzamycin jel içeriğindeki bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde sivilcelerin ve aknelerin oluşmasını engeller. Cildi soyucu ve kurutucu etkisi vardır, bu sayesi ciltteki fazla yağ ve kirin kolayca temizlenmesini sağlar.

Benzamycin krem etken maddesi eritrosin ve bezoil’dir. Jel her 1 gramda gramında 30 mg (%3) aktif eritromisin ve 50 mg (%5) benzoil peroksit içerir. Cildi soyucu ve kurutucu etkisi olan bu jel kesinlikle sürüldükten sonra güneşe çıkılmamalıdır.

Benzamycin Krem’in Faydaları

Benzamycin Krem kullanan bireyler en nihayetinde bu nahoş görüntüden kurtulacağının sevinciyle tez zamanda uygulamaya geçerler. Yağlı ciltlere sahip olan bireyler bu süreçte kremin etkisiyle ciltlerinin kuruduğunu gözlemleyecektir. Cildi kurutarak sivilcelerin bünyesinde bulunan iltihabı akıtan Benzamycin Krem cildinizi aşırı derece kurutabilmektedir.  Aslında benzamycin tropikal jel‘in asıl amacı yağlı cildi kurutarak sivilcelerin önüne geçmektir. Unutmayın yağlı cilt daima sivilce oluşuma ortam hazırlamaktadır. Lakin sivilcelerin taht kurduğu suratınızda ki sivilcelerin sönüşü bu sonuca katlanmanıza sebep olabilir.

Hassas ve kuru ciltlere sahip bireylerde, Benzamycin Krem kullanıldığı taktirde cilde sağlayacağı kuruluk zaten kuru olan cildinizde tahribat ve istenmeyen başka etkilerde bırakabilir. Buna dayanarak Benzamycin Krem kullanmadan önce muhakkak alanında uzman başka doktorlara danışmalısınız. Bu şartlarda Benzamycin Krem yan etkileri görülme olasılığı yüksektir.. Nemli bir cilde sahip iseniz Benzamycin Krem kullandığınız süreçte cildinizin nemini takviye etmek amaçlı nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır

Benzamycin Kremi geceleri yatmadan önce cildinizi cilt temizleyici sabunlarla iyice temizledikten sonra yalnızca sivilcelerin hakim olduğu alanlara uygulanmalıdır. En dikkat etmeniz gereken husus yüzünüzü gündüzden kalma makyaj kalıntılarından tamamen temizlemiş olmanızdır. Daha sonra kremi uygulayıp uyumalı, ertesi gün kalktığınızda kremi cildinizden titizlikle arındırmalısınız. Bu kremi günde 2 defadan fazla sürülmesi asla tavsiye edilmez.

Benzamycin jel kaç saat yüzde kalmalı sorusuna cevap vermek gerekirse temiz cildi uygulanır ve asla su ile temas ettirilmez en az yüzde 1 saat kadar kalması gereklidir. Benzamycin krem sürdükten sonra yüz yıkanmaz temizlenmiş ve yıkanmış yüze sürülür.

Benzamycin Kremin Yan Etkileri

Benzamycin sivilceleri cildinizden def etmeye yarayan Benzamycin Krem’in yan etkisi cilde vermiş olduğu kuruluktur. Bunlara ek olarak olması muhtemel etkiler de vardır; Ciltte kuruluk, kaşıntı, pullanma, dökülme ve yüz ödemi, şişlik olarak belirlenmiştir. Belirlenen etkilerin görülmesi durumunda acil olarak bir sağlık kuruluşunun kapısını çalmalısınız. Hamile ya da hamile kalma planı yapan hanımların Benzamycin Krem kullanmadan evvel yine bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Benzamycin Krem kullanımı sırasında göz temasından uzak durmalısınız.
Cilt doktorları önermediği sürece Benzamycin Krem ile sivilce tedavisi sırasında başka herhangi bir sivilce kremini kullanmamalısınız. Benzamycin Krem’in bir yan etkisi de; temas ettiği saç ve ya vücut tüyünü beyazlatma olasılığıdır. Bu oldukça yüksek bir ihtimaldir. .

Beznamycin Krem Kullananlar

  • Yüzümde ne zaman sivilce çıkça akşam sürüp yatıyorum ve sabah cildimdeki sivilceler yok oluyor.
  • Stresten dolayı çıkan sivilcelerimi çok hızlı kuruttu.
  • Doktorum reçeteye bu kremi yazdı etkisini çok hızlı gördüm, ama cildimi çok kurutuyor.
  • Kullandığımda sivilcelerim geçiyor ama bıraktığımda tekrar çıkıyor. Gerçekten çok etkili bir krem.
  • Beznamycim krem sivilceleri geçirir mi sorusuna vereceğim iyi cevap kesinlik geçirir olacaktır.

Benzaymcin jel ve benzamycin krem kullananlar benzamycin yüzümü kızarttı ve yüzü yaktı sorusunu çok sık sormaktadır. Etken maddeler hassas ve alerjiye yatkın kişiler bu yan etkilerinin görülmesine neden olur. Benzamycin kullannalar sivilceye iyi gelen bu kremin ayrıca sivilce izlerinide yok ettiği söylemişlerdir.

Benzamycin Krem, fiyatı, yorum, sivilce

Benzamycin Krem

Benzamycin Krem Fiyatı

Tüm eczanelerde Benzamycin Krem 80 TL olarak satışa sunulmaktadır. Reçeli ile satılan bu jeli doktor reçetesi ile alabilirsiniz.

Benzamycin aile hekimi yazar mı

Sivilce akne sorunu yaşıyorsanız aile hekimi yada hastanede doktorunuza danışarak bu kremi yazdırabilirsiniz.

Benzamycin Kaç Günde Etkisini Gösterir

Düzenli kullanıma bağlı olarak ilk etkisini 2 hafta içerisinde gösteren bu jel sivilcelerin yoğunluna bağlı olarak 1 ay içerisinde tamamen etkisini gösterir.

Benzamycin Jel Sivilce Lekelerini Geçirir Mi

En iyi sivilce kremlerinden biri olan benzamycin jel sivilcelere iyi geldiği gibi sivilce izlerinide yok eden etkiye sahiptir. Cildi soyan bu krem lekelerin de görünümünü azaltır.

Benzamycin Tropikal Jel hakkında aklına takılanları sorabilir yada bu kremi kullandıysanız sonucunu yorum kısmana yazarak diğer kişilere deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!