Aksil 5 Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aksil 5 Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aksil 5 Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fondötenli bir yapıya sahip olan Aksil 5 krem; akne ve sivilce tedavisi amacıyla reçete edilen, son derece etkili bir krem olma özelliği taşıyor.

Ağır akne ve sivilcelerin tedavisinde oldukça başarılı olan bu krem, cildin eski sağlıklı, canlı, sorunsuz ve pürüzsüz görünüme kavuşmasına büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Fondöten içeriği ile bu krem; sivilcelerin üzerine sürüldüğünde sivilce ve aknelerin kötü görünümünü de hafifletiyor.

Anti-bakteriyel etkisi sayesinde sivilce ve akne oluşumuna yol açan bakterileri öldürüp, yok ediyor. Aynı zamanda ciltte yeni bakteri ve mikrop oluşumunu da önlüyor.

Kurutucu ve soyucu bir özelliği de bulunan Aksil 5 krem; akne ve sivilcelerdeki iltihabı öncelikle kurutuyor, ardından da soyup ciltten tamamen arındırıyor.

Özellikle kıl kökü etrafına yerleşen, burayı yaşam alanı olarak benimseyen ve giderek sayıları daha da artan bakterileri öldürüyor.

Bu yazımızda kısaca Aksil 5 krem nedir? Aksil 5 krem ne işe yarar? vb. bu kreme dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, bu mucizevi kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Aksil-5 Krem Nedir?

Etkin maddesi benzoil peroksit olan Aksil 5 kremin yardımcı maddeleri arasında ise propil paraben, sitrik asit, metil paraben, sodyum sitrat, setil alkol, gliserin, deiyonize su, sorbitol %70, aerosil 200, xanthan gum, magnezyum alüminyum silikat, stearil alkol ve sodyum lauril sülfat yer alıyor.

Krem formundaki bu ürün, derin ve ağrılı cilt kabarcıklarının eşlik ettiği sivilce ve akneleri kısa sürede tedavi ediyor. Yani genellikle şiddetli akne ve sivilce tedavisinde reçete ediliyor.

BENZER KONULAR:  En İyi ve En Etkili El Kremi Markaları ve Önerileri

Aksil 5 krem; 20 gramlık kremler içeren plastik kapağa sahip polifoil tüpler halinde eczanelerde satışa sunuluyor.

Doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanan ürün, reçetesiz bir şekilde de satın alınabiliyor.

Ürünün gereksiz halde kullanımı, ciddi yan etkiler doğurabileceğinden bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmanız gerekiyor.

Aksil 5 Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Bu kremin ne işe yaradığını yani düzenli kullanım sonrasında sunduğu faydaları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Akne ve sivilcedeki iltihabı kurutuyor.
 • Soyucu etkisi sayesinde peeling etkisi gösterip, cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Ciltte sağlıklı, genç hücre oluşumuna öncülük ediyor.
 • Kıl kökü ve çevresinde biriken bakterileri yok ediyor.
 • Fondötenimsi yapısı sayesinde cilt tarafından kolaylıkla emiliyor. Bu durum, kremin üzerine kolaylıkla makyaj yapabilmenizi sağlıyor.
 • Ciltteki sivilce ve akneleri tedavi etmekle kalmayıp, yeni sivilce ve akne oluşumuna da engel oluyor.

Kısacası bu kremin ağır yani şiddetli akne ve sivilceleri iyileştirdiğini, cildinizi yumuşak ve pürüzsüz yaptığını ifade edebiliriz.

Aksil 5 Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktor reçetesi ve önerisi üzerine kullanmalısınız. Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği taktirde bu kremi günde bir iki sefer cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine parmak uçlarınızla hafifçe sürmelisiniz.

Krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek yani cildinizdeki akne ve sivilcelerden tamamen kurtulmak adına kremi en az 12 hafta yani 3 ay boyunca her gün düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Krem kullanımı esnasında asla doz aşımına kaçmamalı, unutulan dozları dengelemek adına çift doz almaya kalkışmamalısınız.

Kremi yanlışlıkla yutmanız durumunda acilen doktora başvurmalısınız.

Akil 5 Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız, yan etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir.

Olası yan etkilerle karşılaşmamak adına dikkat etmeniz gereken bu önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Kremin etkin ya da yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kremin göz, dudak, ağız içi, göz çevresi, burun ile temasından sakınmalı, temas durumunda ilgili bölgeyi bol suyla yıkamalı ve kremden arındırmalısınız.
 • Kremi boynunuz da dahil hassas yerlere uygularken dikkatli olmalı, doz aşımına asla kaçmamalı, kremi nazikçe ve ince bir tabaka halinde cildinize uygulamalısınız.
 • Krem kullanımı esnasında güneş ışınlarına ya da yapay güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız. Bu yüzden de kremi akşamları cildinize sürmelisiniz.
 • Cildinizde herhangi bir tahriş ile karşılaşmamak adına kremi sülfür ve salisat içeren yani ciltteki keratin tabakasına zarar veren ilaçlar ve kremlerle birlikte kullanmamaya özen göstermelisiniz.
 • Krem kullanımı, ilk günlerde cildinizde soyulma ve kızarıklığa yol açabilir. Bu etkilerle karşılaştığınızda krem kullanımını yarıda kesmemeli, bu yan etkilerin zamanla kendiliğinden geçtiğini unutmamalısınız.
 • Cildinizde ciddi tahrişle karşılaşmanız durumunda krem kullanım sıklığını azaltmalısınız. Tahrişin devam etmesi durumunda doktorunuza danışıp, krem kullanımını kesebilirsiniz.
 • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu kremi kullanıp kullanamayacağınıza dair doktorunuza danışmalısınız.
 • Kullandığınız reçeteli ya da reçetesiz tüm ilaçlarla ilgili olarak doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
BENZER KONULAR:  Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri, Fiyatı ve Yan Etkisi

Aksil 5 Krem Fiyatı:

Aksil 5 krem; doktor tarafından reçete edildiğinde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Reçetesiz ürünü almak istediğinizde ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Aksil 5 Krem Kullananlar:

İnternet ve bloglarda bu kreme dair kullanıcı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin en ağır sivilce ve aknelerden bile bu krem ile kurtulduğunu görüyoruz.

Kullanıcılar, 3-4 ay sonrasında aknelerinin tamamen iyileştiğini, ciltlerinin düzeldiğini dile getiriyor.

İlk zamanlardaki kızarıklığın zamanla geçtiğini ve tamamen ortadan kalktığını söylüyor.

Kullanıcılar, kremin tıpkı bir fondöten gibi cildi örttüğünü, sivilce ve akneleri gizlediğini de anlatıyorlar.

Herkesin cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktor reçetesi ile kullanmanızı öneriyoruz.

Aksil 5 Krem Reçetesiz Alınır Mı

İlaç eczanelerde reçete ile satılan bir kremdir. Doktorunuz size reçete ettikten sonra kullanmanız önerilir.

Aksil Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Sivilce üzerinde etkili olan aksil 5 krem sivilcelere iyi gelmesine karşın sivilce izleri üzerinde etkili değildir.

Aksil 5 Krem Yan Etkileri

Bu kremin kullanımı, bazı kişilerde yan etkilere neden olabilir. Nadir görülen yan etkiler, genellikle doz aşımına kaçan ya da kremin etkin maddesine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Deride yanma ve batma hissi
 • Deride kızarıklık ve soyulma
 • Deride temas duyarlılığı oluşumu
 • Deride aşırı kuruma
 • Deride sızlama ve ödem

Bu kremin hafif yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, genelde krem kullanımı ve tedavi sonlandığında kendiliğinden geçiyor.

 • Yüz, dudak, dil ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi
 • Kurdeşen
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Mide bulantısı

Bu kremin ciddi yan etkileri arasında yer alıyor. Bu yan etkiler, kreme karşı alerjiniz olduğunu gösteriyor.

Bu ciddi yan etkiler, ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden vakit kaybetmeksizin size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeniz gerekiyor.

BENZER KONULAR:  Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Lekeleri Geçirir Mi

Bu kremi 25 C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde sıcak, ateş ve alevden uzakta, kendi ambalajında muhafaza etmeli, kremi son kullanma tarihi ile uyumlu bir şekilde kullanmalısınız.

Ambalajında ya da yapısında tuhaflık fark ettiğiniz ürünleri asla kullanmamalısınız.

Bu kremi daha önce kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; Aksil 5 kremle ilgili kullanıcı görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!